Úvod / Potahové látky

Potahové látky

(Informace jsou postupně přidávány)

Přehled použitých potahových látek ve vzorníkách u jednotlivých sedacích souprav

Seřazeno podle abecedy, rozděleny látky jednobarevné, vzorované a Ekokůže.

Více vzorníků je k dispozici na naši prodejně.Upozornění:

U některých sedacích souprav (pohovek) jsou záda počalouněna stejnou látkou dle výběru, avšak u některých jsou záda počalouněna jednoduchou texitílií. Sedací soupravy (také pohovky) mají na rozkládácí části (spaní) jinou potahovou látku než je látka na samotné sedací soupravě (pohovce). Rozkládací část je počalouněna jednoduchou textílií. V případě zájmu Vám rádi zjistíme cenu počalounění zad či rozkládací části u konkrétního produktu.

V případě nestandardní kombinace (dvou látek) po dohodě s výrobcem se cena navyšuje o deset procent na komplet. 

Pokud se Vám na látce začnou tvořit žmolky (kuličky), tak se jedná o běžné opotřebení při styku s látkou (oděv, prostěradlo, další látky, apod.). Na toto opotřebení se nevztahuje reklamace.

Informace o složení látky zakoupeného zboží naleznete na štítku, který je nalepen na obalu zboží (igelit, karton, apod). Štítek si uschovejte. Doporučujeme štítek nalepit např. do úložného prostoru.

Látky :

Avra - 

Vogue- 

Queens-

Andre - Kvalitní tkaná látka.

 

Aruba - Pletená látka, 100% PES, nepoužívat suché čištění, prát max. na 30°C - velmi mírné praní

Athena - Tkaná tenká látka, příjemná, odolná.

Balaton -  Hrubě tátka tkaná, 100% polyester, patří k nejpoužívanějším materiálům, vyniká svou pevností a dlouhou životností.

Baltic - 

Barcelona - Hladká příjemná látka, hebká na dotek.

Bawaria - 

Berlin - Látka tkaná, 40% akryl, 60% polyester

Boss - Pletená tkanina, 100% PP

Brava - Sametový povrch - složení 60% polyester, 35% bavlna. Měkká látka, jemná na dotek, odolná proti skvrnám a špíně, tekutina zůstává na povrchu ve formě kapiček, silně znečištěné plochy mohou být čištěny běžně dostupnými prostředky na bázi vody.

California - Kvalitní samet - nylon velurová tkanina, viditelná struktura materiálu, která zkrášluje povrch tkaniny. Tkanina je odolná vůči skvrnám a špíně. Většina nečistot zůstává na povrchu ve formě kapiček a lze je snadno čistit. Používejte pouze prostředky na vodní bázi.

City - Velmi trvanlivý materiál. Tato látka má barvy, které se krásně kombinují se vzorovanými látkami Frida. 

Cross - 100% polyester, nepoužívat chemická čistidla

Davis - Žinilka. Tkaný potahový materiál, do jehož podkladu je vetkán vlas ze 100% bavlny.

Dina - Kvalitní samet - nylon velurová tkanina, viditelná struktura materiálu, která zkrášluje povrch tkaniny. Tkanina je odolná vůči skvrnám a špíně. Většina nečistot zůstává na povrchu ve formě kapiček a lze je snadno čistit. Používejte pouze prostředky na vodní bázi.

Dot - Žinilkový materiál, měkký na dotek

Doti - 100% polyester, nepoužívat chemická čistidla

Elena - Tato tkanina je sbírka copánků v přírodních tónovaných barvách tenké vazby. Tyto materiály jsou ideální pro celé sedačky i polštáře. Mohou se také vzájemně kombinovat. Vhodná ke vzorovaným látkám Flowers, Bolivia.

Epta - hrubší tkaná látka, 100% PP, odolnost >30 000 Martindale

Fany - 100% PES, odolnost 5 000 Martindale

Figo - 52% Akryl, 48% Polyester, odolnost 16 000 Martindale

Gabon - Vhodná ke kombinaci s látkami Džakarta (vzorovaná) a Monaco. Složení: 75% olefin, 25% Polyester, Hmotnost: 280 g / m².

Gloria - Materiál hladký, hrubší, vazba je tvořena dvěma barvami nití, které dokonale zapadají . Tyto tkaniny jsou univerzální, vhodné ke kombinaci se vzory i jako potahová látka na celou sedačku. Vhodná kombinace např. se vzorovanou látkou Foster.

Gorgon - Sametový povrh, tkaná silnější látka, odolná.

Gusto - 100% PES, jemný materiál, příjemný na dotek, reliéfní tisk, který dává dojem vzoru 3D, velká odolnost proti oděru a tření, vodotěsná tkanina, snadné čištění.

Hermons - Tenká látka, odolná, drsnější na dotek.

Hill - Režná látka, vyniká svou pevností a perfektně drží tvar.

Hugo - Režná látka, vyniká svou pevností a perfektně drží tvar.

Inari - Režná, kvalitní potahová látka, vyniká svou pevností a perfektně drží tvar, středně vysoká odolnost, snadno se čistí. 

India - Silně tkaná látka na černém podkladu, hrubá s mírným leskem.

Kalinka - Pletená tenká, ale odolná tkanina, měkké na dotek. Hustý vzor, je použito několik barev nití. Látky jsou v přírodních barvách, které vyhoví většině interiérů. Vhodné ke kombinaci se vzory i na celý povrch sedačky. Kombinace barev může dát nábytku jedinečný a moderní vzhled. Vhodná ke vzorovaným látkám Flowers, Bolivia.

Lana - Sametový povrch - složení 60% polyester, 35% bavlna. Měkká látka, jemná na dotek, odolná proti skvrnám a špíně, tekutina zůstává na povrchu ve formě kapiček, silně znečištěné plochy mohou být čištěny běžně dostupnými prostředky na bázi vody.

Lima - 100% PES, hladká látka, sametová na dotek, strukturovaný vzhled

Luiziana - 

Luna - 100% polyester, odolnost 45 000 Martindale

Lux - 100% PES, odolnost 100 000 Martindale

Maroko - Hebký povrch, 100% polyester. Tkanina potažena ochranou vrstvou - technologie Cleanaboo. Rozlitá tekutina se nevsaje, utvoří kapky, které se dají lehce setřít. Minimalizuje riziko poškození obarvením (káva, džus, víno apod.). 

Milo - Pevná kvalitní látka šedá. Vhodná ke vzorované látce Milo.

Monaco = Witti - Vhodná ke kombinaci s látkami Džakarta (vzorovaná) a Gabon. Složení 100% Polyester, hmotnost 330 g / m² .

Nappa - Sametový povrch - složení 60% polyester, 35% bavlna. Měkká látka, jemná na dotek, odolná proti skvrnám a špíně, tekutina zůstává na povrchu ve formě kapiček, silně znečištěné plochy mohou být čištěny běžně dostupnými prostředky na bázi vody.

Nebraska - Kvalitní samet - nylon velurová tkanina, viditelná struktura materiálu, která zkrášluje povrch tkaniny. Tkanina je odolná vůči skvrnám a špíně. Většina nečistot zůstává na povrchu ve formě kapiček a lze je snadno čistit. Používejte pouze prostředky na vodní bázi. Vhodná ke kombinaci se vzorovanou tkaninou New York.

Nevada - 100% PES, hustota 500 g/m

Nova - Kvalitní samet - nylon velurová tkanina, viditelná struktura materiálu, která zkrášluje povrch tkaniny. Tkanina je odolná vůči skvrnám a špíně. Většina nečistot zůstává na povrchu ve formě kapiček a lze je snadno čistit. Používejte pouze prostředky na vodní bázi.

Nubuk - Jedná se o jemně broušený semiš, který vyniká svou snadnou údržbou a dlouhou životností. Tento potahový materiál zanechává na povrchu efektní stopy podle toho, jakým směrem se položí krátký vlas. SLOŽENÍ: 90% Polyester, 10% Bavlna

Ontario - jemná látka, 100% Polypropylen, odolnost 100 000 Martindale

Optima - Je látka upravená vysoce účinnou nešpinivou techlologií Nano Tex. Látka je velmi prodyšná. K čištění látky se doporučuje měkký bavlněný hadřík, namočený v čisté vodě, krouživými pohyby, pak nechat látku volně usušit.

Orion - 

Palanca - Tkaná látka s jemným mřížkovým vzorem.

Perseus - Tkaná odolná látka.

Portland - jemná tkaná látka, 100% polyester, odolnost 93 000 Martindale

Premium - Semišová látka, 100% PES, lze čistit chemicky, prát max. na 40°C

Quantum - Kvalitní samet - nylon velurová tkanina 35% bavlna, 65% polyester. Jedna z nejkvalitnějších potahových látek, hebká, příjemná na dotek, prodyšná, viditelná struktura materiálu, která zkrášluje povrch tkaniny. Tkanina je odolná vůči skvrnám a špíně. Většina nečistot zůstává na povrchu ve formě kapiček a lze je snadno čistit. Používejte pouze prostředky na vodní bázi.

Ragos - Hustě tkaná látka, odolná proti mechanickému poškození.

Record - Žinilková látka, hladká, příjemná. Vhodná ke vzorované látce Květ.

Renick - Jemně tkaná příjemná látka.

Revert - Jemně tkaná látka v dvoubarené kombinaci.

Salsa - Jemná tkaná vazba, vhodná ke vzorované látce Evita.

San Francisco - Kvalitní samet - nylon velurová tkanina, viditelná struktura materiálu, která zkrášluje povrch tkaniny. Tkanina je odolná vůči skvrnám a špíně. Většina nečistot zůstává na povrchu ve formě kapiček a lze je snadno čistit. Používejte pouze prostředky na vodní bázi.

Sawana - 100% polyester, náročné použití v domácnosti a veřejných prostorách, otěruodolnost je 63.500 cyklů Martindale. Vyniká svou pevností a dobře drží tvar.

SIC - 

Suedine - Velmi jemná látka se sametově hladkým a přirozeným povrchem se skládá z jemných umělých vláken. Je to potah velmi odolný proti zmačkání a má velmi dobrou prodyšnost. SLOŽENÍ: 100% Polyester

Sun - Látka vysoké kvality, měkká a příjemná na dotek, syté barvy, omezená absorbce tekutin, 

Toro - 

Tunis - Plyšová tkanina s jemným reliéfním vzorem. Tkanina vyrobena technologií Cleanaboo - omezuje absorpci vody. Dostane li se kapalina (voda, káva, víno) na látku, utvoří kapky a neproniká do interiéru tkaniny. Složení: 89% polyester, 11% bavlna.

Viton - Syntetická textilie, příjemná a měkká na dotek. Má charakteristickou strukturu znatelnou na dotek. Je odolná, flexibilní a odpuzuje vodu. Je to 100% PES. Otěruvzdornost: 35000.

 


EKO - kůže:

Moderní potahový materiál podobný kůži, který neobsahuje živočišné materiály. Vyniká velmi jednoduchou údržbou, vysokou odolností na změnu barev a velmi příjemným vzhledem. Jedná se o 12% polyester a 88% PVC. Otěruodolnost je 120.000 cyklů Martindale.

Antic, Boston, Bronco, Eko Soft, Giovanni, Inari, Madryt, Ringo, Sahara, 

Viena - 65% Polyuretan, 21% Polyester, 14% Bavlna

Zara - Prodyšná nepromokavá tkanina - ekokůže, vysoce odolná vůči oděru.


Kůže:

Kůže pro nábytkářství se získávala především z hovězího dobytka,ale také z koní, vepřů, koz a ovcí. Byla určena pro nízké a většinou pevné čalounění sedacího nábytku. Před použitím je potřebné z kůže odstranit srst, zbytky tuku, masa a nečistot. Takto získanou holinu bylo potřebné vyčinit, po vyčinění získáme finální výrobek, přírodní useň. Zušlechťováním usní sušením, barvením apod. získáváme tzv. nábytkové vašety, které mohou mít různé úpravy …

Kůže s anilinovou úpravou: je velmi jemná na dotyk, vyráběná z nejlepších surovin. Je mořená v dřevených sudech, kde nachází svojí definitivní barvu a optické vlastnosti. Jejím typickým znakem je zachovaný původní, přírodní povrch kůže a mírné barevné odlišnosti jako výsledek moření v sudech. Anilinová úprava je oproti ostatním typům méně odolná vůči mechanickému poškození, díky své otevřenosti je citlivější na okolní vlivy a tím pádem i náročnější na údržbu. Z hlediska komfortu, přilnavosti, optických vlastností a exkluzivity je však bezpochyby tou nejlepší alternativou pro náročného zákazníka.

Kůže se semianilinovou úpravou: dodává přírodní lícové kůži vzhled anilinové kůže, ale její povrch je navíc pigmentovaný. Právě pigmentace zajišťuje rovnoměrnější rozložení mořidla v barvících sudech, zvyšuje odolnost kůže vůči vnějším vlivům a tím zlepšuje její vlastnosti potřebné pro každodenní používání. Tato úprava je snahou o zachování úžasných vlastností anilinových kůží, ale se zvýšenou odolností a tím i zlepšenými užitnými vlastnostmi. Na dotek je semianilin velmi příjemný, opticky je velmi atraktivní nicméně je homogennější než anilinová kůže.

Kůže s korigovanou úpravou: korekce dodává povrchu kůže eleganci a homogennost, kterou sama kůže v přírodním stavu nedosahovala. Vhodný potisk (dezén) zajišťuje nejen požadovaný vzhled, ale kůže je příjemná na dotek a nevyskytují se na ní optické vady. Tento typ kůže je nejvíce používán, a to hlavně z důvodu nižší pořizovací ceny a kůže splňuje všechny požadavky kladené na přírodní kůži s širokou nabídkou barevných odstínů a dezénů.

Nubuk: je kůže typická svým matným a jemným povrchem. Její líc je totiž mírně zbroušený – proto působí velmi elegantně. Na druhé straně je náročná na údržbu a méně odolná vůči znečištění. Náročnější technologie výroby se odráží ve vyšší ceně.


Látky vzorované:

Alisa - Látka vhodná na potah polštářků k sedacím soupravám.

Boliwia - Pevný materiál se vzorem větviček a listů. Materiál je měkký na dotek. Ideálně se hodí na polštáře, sedadla, opěradla, na celou sedačku. Vhodná k jednobarevné látce Elena, Kalinka.

Butom - Žinilková látka s květinovým vzorem.

Džakarta - Látka s pěkným vzorem vhodná na polštářky. Vhodná ke kombinaci s látkami Gabon a Monaco.

Evita - Silná trvanlivá odolná látka se vzorem ve tvaru slz, vhodná k jednobarevné látce Salsa.

Florida - Žinilkový materiál, příjemný na dotek, s vyšívaným vzorem.

Flowers - Látka s vyšitým kontrastním květinovým vzorem v 5-ti možných odstínech. Vhodná k jednobarevné látce Elena, Kalinka.

Foster - Moderní čtvercový vzor, na světle krásně vyniká. Tyto látky jsou velmi vhodné pro velké polštáře . 

Frida - Frida je kolekce vysoce kvalitního materiálu. Velmi pěkný květinový vzor a pěkné a zajímavé barvy.

Herakles - Silný odolný materiál s pavým vzorem, příjemná na dotek.

Kola - Žinilková látka s kruhovým vzorem.

Květ - Měkká látka příjená na dotek s vyšívaným květinovým vzorem. Vhodná k jednobarevné látce Record.

Lapis - Květinový vzor vyšívaný z nití různých barev na jednotném pozadí, s mírným leskem.

Marakesz - Pěkný květinový vzor v 5-ti možných odstínech. Hebký povrch, 100% polyester. Tkanina potažena ochranou vrstvou - technologie Cleanaboo. Rozlitá tekutina se nevsaje, utvoří kapky, které se dají lehce setřít. Minimalizuje riziko poškození obarvením (káva, džus, víno apod.).  Vhodná k jednobarevné látce Casablanca.

Milo - Pevná kvalitní látka s barevným květinovým vzorem na šedém podkladu v 5-ti možných barvách. Vhodná k jednobarevné látce Milo.

New York - Kvalitní samet - nylon velurová tkanina, viditelná struktura materiálu, která zkrášluje povrch tkaniny. Tkanina je odolná vůči skvrnám a špíně. Většina nečistot zůstává na povrchu ve formě kapiček a lze je snadno čistit. Používejte pouze prostředky na vodní bázi. Vhodná ke kombinaci se vzorovanou tkaninou Nebraska.

Smart - Materiál velmi vysoké kvality. Je odolný proti mechanickému poškození. Má velmi zajímavý design, který se hodí krásně k jednobarevným látkám. 

Tartan - Kvalitní tkaná látka.


ODSTRANĚNÍ SKVRN:

ŽINILKA 

- Kakao, zvratky, rtěnka, inkoust, saze, mastnota, fix - ošetřit vlažnou vodou s obsahem šamponu

- Pivo, víno, limonády, alkohol - okamžitě odsát savým papírem nebo hadříkem a ošetřit vlažnou vodou (cca 30°C) s obsahem šamponu nebo jemným mycím prostředkem

- Krev, vajíčka, bláto, moč - houbičku namočit ve studené vodě, nedrhnout, jemně čistit od krajů směrem ke středu 

- Vosk ze svíčky - nežehlit!!! suchý vosk odstranit pomocí 90% etylalkoholu 

- Problematické skvrny (lak, propiska) - obraťte se na radu odborníka 

- POZOR! Nepoužívejte k čištění agresivní chemikálie, které obsahují rozpouštědla a bělidla.

 

EKO-kůže

- Tekutiny - okamžitě odsát savým papírem nebo čistým bílým hadříkem a ošetřit vlažnou vodou s neutrálním mýdlovým roztokem 

- Potraviny a mastnota - kamžitě odtranit zbytky skvrn pomocí vlažného neutrálního mýdlového roztoku 

- Problematické skvrny - obraťte se na odborníka 

- POZOR! Nepoužívejte k čištění agresivní chemikálie, které obsahují rozpouštědla a bělidla.

- Nábytek vyrobený z eko-kůže (umělé kůže) čistěte pouze a výhradně přírodním mýdlem (bez chemických přísad) a vlažnou vodou. 

- Nepoužívat žádné prostředky, byť jsou označeny jako prostředky na eko-kůži - výrobce nebere žádnou zodpovědnost za vady vzniklé nesprávným ošetřováním. Vzniklé skvrny je nutné odstranit ihned. Skvrny netřeme, pouze odsáváme přikládáním savých papíru nebo bílých hadříků.

 

UPOZORNĚNÍ: Vyzkoušejte nejdříve čistíci prostředek na zadní nebo spodní části soupravy, která je skrytá.

 

RIZIKA CHCEMICKÝCH ČISTÍCÍCH PROSTŘEDKŮ:

- Aceton - určité materiály odbarvuje a trvale poškozuje 

- Glyceryn - je mastný i po vyprání zůstávájí na tkanině mastné skvrny 

- Technický benzín - nechává na citlivých materiálech kontury a to i přes opatrné nanášení 

- Čpavek - materiály trvale poškozuje, tkaniny v místě nanesení trvale zesvětlí nebo rozpustí barvy

 

Doporučení jsou velmi užitečná a přispívají k delší trvanlivosti zakoupených produktů.

© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.